עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון

LinkedIn - Post Number 1

13/11/2017 21:22
asaf huga
תאור המקרהסיגל שעבדה במשך כשנתיים בחברת השמה בתחום ההיי-טק התקבלה לעבודה באחת מחברותהטכנולוגיה המובילות בישראל כמגייסת בכירה. סיגל, שנחשבה לאלופת הגיוסים ברשתותהחברתיות שמחה על המעבר המתקרב וקיוותה שהוא יתקבל בהבנה גם על ידי המנהלת שלהבחברת ההשמה.המנהלת, שכמובן לא שמחה לעזיבת אחת המגייסות המוכשרות שלה, דרשה מסיגל שתשאיר אתשם המשתמש והסיסמה של כרטיס הלינקדאין שלה, שכלל מאות אנשי קשר, בידי מגייסת אחרתבחברת ההשמה. סיגל, שהופתעה מהבקשה, סירבה בתוקף לוותר על כרטיס הלינקדאין האישישלה, מה שהביא לעזיבה צורמת את החברה.

1 .למי שייך המידע בלינקדאין של עובד בחברה, לעובד אישית או לחברה. 

בעידן הנוכחי חברות רבות מתחום הטכנולוגיה מנצלות את פלטפורמת הרשתות החברתיות לגיוס עובדים. אחת הרשתות הבולטות לגיוס עובדים היא ה-LinkedIn, רשת חברתית מקוונת שנועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים בין משתמשיה. 
כאשר מגייס בחברת השמה עוזב את תפקידו, בין אם מרצונו החופשי ובין אם בגלל פיטורים נוצר קונפליקט לגבי שייכות המידע אותו צבר ברשתות החברתיות, במקרה זה ב-LinkedIn. 

מצד אחד, רוב הקשרים שיצרה המגייסת התרחשו בזמן העבודה, בעיקר בעזרת מאגר של החברה וכן שמה הטוב של החברה שמשך אליה מועמדים. אולם מצד שני, ייתכן שהקשרים שיצרה המגייסת נעשו גם בזכות הכישורים הבין-אישיים של המגייסת.

אם החברה רצתה להגן על עצמה מבחינה מקצועית היא יכלה לדרוש מסיגל לנהל את קשריה במערכת פנימית ומוגנת של החברה, ובנוסף להחתים את סיגל על סעיף סודיות/ אי תחרות כחלק מתנאי העבודה שלה

בהעדר זהירות שכזו מצד החברה אין שום בסיס לדרישתה אל סיגל להפקיד בידיה את חשבון Linkedin האישי שלה, להפך- הדרישה מקוממת עד מאוד ולדעתי אם סיגל אכן הייתה משאירה את חשבונה האישי בידי החברה זה היה מהווה דריסה של זכויות הפרט הבסיסיות ביותר שלה.

לכן אתמוך בסיגל במקרה זה אך עדיין לדעתי יש צורך לעשות הפרדה ברורה ברשתות החברתיות בין חשבונות אשר קשורים לחייו האישיים של העובד לבין אלו הקשורים לחייו המקצועיים וע״י כך למנוע מקרים כאלה בעתיד.
  
2.אילו כלים מבין הכלים שהוצגו במפגש אתם חושבים שכדאי לכם לאמץ ולהשתמש בהם. לאיזה צורך ומה היתרון ?


כלי שדובר עליו במפגש ואני משתמש בו כבר תקופה ארוכה הוא Linkedin .Linkedin היינה רשת חברתית מעולה ליצירת קשרים וחשיפה לאנשים שונים ומגוונים בתחום ההייטק והתעשייה. כמו כן זו פלטפורמה שעוסקת בשוק העבודה ועולם התעסוקה שכן בשלב זה של החיים והלימודים זו הפלטפורמה שעונה על הצורך בחיפוש עבודה ומציאת משרות המתאימות לי.
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: